Quote:
Originally Posted by E-Revonut
I live in the Syracuse, NY area and would love to make a trip once this summer. At $3.60+/gallon there's no way I could do it more than once or twice as its easily 200+ miles one way and even 17MPG in my truck would cost me at least $80 roundtrip. But if you can get people there on a Sunday you can count me in for at least one trip!
|
3.60/gal! thats like 95c/L my my calcs. In aussie thats just over 100c/L in our money. I wish! Here in aus (in NSW at least) fuel is pushing 155c/L !!